Xerox’dan çeviri yapan fotokopi makinesi!
YAZICI VE TARAYICI DONANIMLARIYLA İLGİLİ ÜRETİM YAPAN ABD’Lİ TEKNOLOJİ ŞİRKETİ XEROX ÖYLE İNOVATİF BİR FOTOKOPİ MAKİNESİ ÜRETMİŞ Kİ; MAKİNE ARALARINDA TÜRKÇE’NİN DE YER ALDIĞI TOPLAM 44 DİLİ DESTEKLEYEN BİR ÇEVİRİ ÖZELLİĞİNE SAHİP.

Yabancı dil bilmeyenlerin en büyük sorunu iletişim kuramamak. Biz Türkler bir yolunu buluyor ne yapıyor ne ediyor bir şekilde iletişim kurabiliyoruz ama iş dünyasında klasik yöntemler çok daha işe yaramıyor. Bu amaçla geliştirilen inovasyonlar en büyük yardımcısı oluyor dil bilmeyenlerin. Tabi bunlar çoğunlukla internette yazılım olarak çıkıyor karşımıza ve cümleler bu yazılımlara yazıldığında diller arası çeviri gerçekleşiyor.

Şimdi ise sıra dışı bir çeviri hizmeti çıkıyor karşımıza. Yazıcı ve tarayıcı donanımlarıyla ilgili üretim yapan ABD’li teknoloji şirketi Xerox öyle inovatif bir fotokopi makinesi üretmiş ki; makine aralarında Türkçe’nin de yer aldığı toplam 44 dili destekleyen bir çeviri özelliğine sahip.

s--QRBbZsWr--

Xerox’un yeni nesil inovatif fotokopi makinesinde yer alan ‘Kolay Çeviri Servisi’ adındaki özelliği sayesinde makineye yerleştirilen kağıdın üzerindeki metin fotokopinin çekilme aşamasında desteklediği 44 dilden birbirine çeviri hizmeti veriyor.

Xerox’un inovatif makinesi ilk 30 çeviriyi ücretsiz yapıyor tanıtım için; ama daha sonra bir ücret karşılığında çevirileri gerçekleştiriyor. 30 sayfadan sonraki 10 sayfa için 10 dolar 100 sayfa için ise 50 dolar isteyen makine sayfa arttıkça birim fiyatını düşürüyor. Daha profesyonel çevirilere ihtiyaç duyan müşteriler var ise, çevirilerin çevirmenler tarafından yapılmasını talep edebiliyor. Çevirinin uzmanlar tarafından yapılması istenirse servisin ücreti oldukça artıyor. Servis, bu durumda bir kelime için müşteriden 10 sent alıyor.

Tarih : 22.7.2016
Yorum Yaz
Ad-Soyad:
E-Mail :
Mesaj:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.
Güvenlik:
Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı.